ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 03.10.2017 dzieci z grupy IV gościły swoich rodziców na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. "Święto Pieczonego Ziemniaka" jest okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny. Główny cel imprezy, to stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem i wywołanie radości ze wspólnych zabaw. W zabawach inspirowanych przez nauczycielki uczestniczyli zgromadzeni rodzice. Dzieci zaprezentowały dla gości inscenizację pt.”W Kartoflandii” oraz inne wierszyki związane z pieczeniem ziemniaka oraz wiele piosenek związanych tematycznie ze świętem. Główną atrakcją naszego spotkania były konkursy dla dzieci np. „Szukanie ziemniaków”, „”Sadzenie ziemniaków”, „Celuj ziemniaczkiem” i wiele innych, a dla rodziców - mamusie zmagały się w szybkości obierania ziemniaków , a tatusiowie w najdłuższej skórce w obraniu ziemniaka. Wszystkim Gratulujemy ! I choć ziemniaczki upiekliśmy w przedszkolnej kuchni , bo pogoda nam nie dopisała , to równie pysznie smakowały.
W naszej przedszkolnej szatni można podziwiać wspaniałe „Ziemniaczane Cudaki” wykonane przez dzieci z rodzicami. Dziękujemy za wspaniałe prace. Uważamy, że impreza była strzałem w dziesiątkę – rodzice mogli obserwować z dumą swoje dzieci, a dzieci dopingowały w konkurencjach dorosłych. Wszyscy bawili się wspaniale. Dziękujemy za udział w imprezie i zapraszamy na następne wspólne przedszkolne spotkania .

Wychowawcy Dorota Niemczyk i Anna Siuda
Relacja 2017-10-12, 20:23 | autor: Administrator Strony