WIZYTA PANI PIELEGNIARKI W PRZEDSZKOLU

DNIA 09.10.2017 Dzieci z grupy IV, V, VI gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę. Pani pielęgniarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o ZDROWIE . Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dzieci mogły również zobaczyć co znajduje się w walizce którą przyniosła Pani pielęgniarka - akcesoria medyczne.
W bardzo ciekawy sposób z pomocą rzutnika , kolorowych ilustracji pani pielęgniarka przekazała dzieciom Kiedy i dlaczego trzeba myć ręce – Czynność mycia rąk nie jest łatwa do nauczenia ale pierwszoplanowa, ponieważ powtarza się ja kilka razy w ciągu dnia: przed posiłkami, po załatwieniu potrzeb fizjologicznych, po przyjściu ze spaceru, z placu zabaw, po „brudnych zajęciach”, np. malowanie farbami, lepienie z plasteliny, po zabawie ze zwierzęciem, a także zawsze wtedy, gdy jest się spoconym, zatłuszczonym, zabrudzonym. Chodzi bowiem o to, aby nie zarazić kogoś lub czegoś pobrudzić, np. książki, układanki, zabawek. Przy zachowaniu zasady czystych rąk mamy też na uwadze względy estetyki i dobrego samopoczucia. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Dzieci na zakończenie otrzymały gadżety w postaci bryloczka „Bohater Czystych Rąk”
Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć!!!

Wychowawcy: Dorota Niemczyk, Ewa Kłosińska i Anna Siuda
Relacja 2017-10-10, 16:04 | autor: Administrator Strony