Przedszkolaki w Pszczynie

Dnia 27 września 2017 r. dzieci z grupy IV i V wraz z wychowawczyniami i opiekunami, wyjechały na wycieczkę do Pszczyny.
Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do najstarszej części miasta. Piękna Pszczyńska Starówka zachowała tradycyjny, średniowieczny wygląd. Centralnym jej punktem jest Rynek, otoczony ładnie odnowionymi kamieniczkami, do których należy najstarszy budynek w mieście – Ratusz.
Na Rynku ustawiono replikę XIX-wiecznej studni, fontannę oraz pomnik w kształcie ławeczki, upamiętniający księżną Daisy von Pless, z którą wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.
Następnie przez Bramę Wybrańców weszliśmy do parku. Zabytkowy Park Pszczyński obejmuje Park Zamkowy, Park Zwierzyniec czyli Dziką Promenadę oraz Park Dworcowy. Na terenie parku dzieci podziwiały ciekawe obiekty m.in.: Zamek, który jest jednym z najcenniejszych muzeów - rezydencji w kraju, Stajnie Książęce, Herbaciarnię - owalny pawilon herbaciany na wyspie, do którego prowadziły mosty łukowe.
Spacerując po pszczyńskim parku dzieci podziwiały również piękno jesiennego krajobrazu. Obserwowały i nazywały drzewa znajdujące się na terenie parku, opisywały ich wygląd, określały koloryt liści jesiennych.
Był też czas na zabawy ruchowe i bieżne, zbieranie „jesiennych skarbów” do przedszkola oraz zjedzenie „przekąski” zabranej z domu.
Po powrocie dzieci z zadowoleniem wspominały piękny wygląd parku w jesiennej szacie, przypadkowo spotkane zwierzęta (wiewiórki, kaczki), zabytki architektury. Umieściły zebrane skarby w kąciku przyrody. Podekscytowane opowiadały o swojej wyprawie.

Wychowawczyni Anna Siuda
Relacja 2017-09-28, 21:10 | autor: Administrator Strony