SPOTKANIE Z TŁUMACZEM JĘZYKA MIGOWEGO W GR. VI I V

W naszym przedszkolu gościliśmy Panią Monikę Folwarczny - tłumacza języka migowego. Podczas spotkania dzieci z grupy IV i VI miały okazję zapoznać się z zasadami używania języka migowego. Dzieci nie były zdziwione tym, że język migowy jest potrzebny. Nie rozumiały jednak dlaczego tak mało osób potrafi się niem porozumiewać. Przedszkolaki dostrzegły potrzebę nauki takiej formy porozumiewania się. Pani Monika pokazała dzieciom kilka zwrotów takie jak: dzień dobry, brawo, cicho, kocham cię itd. Jednak najważniejszym założeniem było zapamiętanie jak największej ilości nazw zwierząt. Przedszkolakom udało się to bez większych trudności.
To nie były ostatnie zajęcia prowadzone przez Panią Monikę, za które bardzo dziękujemy. będziemy spotykać się w ciągu roku częściej, by poznać niezwykle ciekawy język.

Wychowawca: Monika Koszutkowska i Dorota Niemczyk
Relacja 2017-09-28, 20:49 | autor: Administrator Strony