Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej grupy V

Dnia 22.09.2017 r. dzieci z grupy V pod opieką wych. Ewy K. wzięły udział w kolejnym cyklu edukacyjnym w ramach Bibliotecznej Akademii Przedszkolaka. Tym razem dzieci wysłuchały opowiadania z książki pt.,, Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli prawa Małych i Dużych” autorstwa Joanny Krzyżanek czytanego przez panią bibliotekarkę. Książka ta opowiada o dzieciach, które mieszkają w kamienicy, przy ulicy Tulipanowej: Tosi Malinowskiej, Antosiu Psztylu, Filipie Fąferku, Zosi Szafarskiej i Franciszce Ptasińskiej. I o tym, że to dobrze, że różnimy się między sobą. Co by było, gdyby na świecie wszyscy lubili jeść agrestowe ciasto, jeździć na rowerze, szyć z gałganków lalki i króliczki z bardzo długimi uszami, nosić sukienki oraz filcowe kapelusiki? I wszyscy wyglądaliby tak samo?
Potrzebują tej książki dzieci – by wiedziały, jakie mają prawa, by rozumiały, że muszą szanować prawa innych.
Dzieci brały udział w zabawach ruchowych doskonalących koncentrację i spostrzegawczość. Na zakończenie dzieci kolorowały swoje portrety, które wklejały do ramki ozdobionej według własnej inwencji.

Wychowawca Ewa Kłosińska
Relacja 2017-09-28, 20:41 | autor: Administrator Strony